botuesidhebordi640.jpg

Home
Nr. 65 - dhjetor 2009
Faqe 1
Faqe 2
Faqe 3
Faqe 4
Faqe 5
Faqe 6
Faqe 7
Faqe 8
Faqe 9
Faqe 10
Faqe 11
Faqe 12
Shtojca 1
Shtojca 2
Shtojca 3
Shtojca 4
Nr. 64 - shtator 2009
Faqe 1
Faqe 2
Faqe 3
Faqe 4
Faqe 5
Faqe 6
Faqe 7
Faqe 8
Faqe 9
Faqe 10
Faqe 11
Faqe 12
Shtojca 1
Shtojca 2
Shtojca 3
Shtojca 4
Nr. 63 gusht 2009
Faqe 1
Faqe 2
Faqe 3
Faqe 4
Faqe 5
Faqe 6
Faqe 7
Faqe 8
Fterra 9
Fterra 10
Faqe 11
Faqe 12
Shtojca 1
Shtojca 2
Shtojca 3
Shtojca 4
Nr. 62 qershor 2009
Faqe 1
Faqe 2
Faqe 3
Faqe 4
Faqe 5
Faqe 6
Faqe 7
Faqe 8
Faqe 9
Faqe 10
Faqe 11
Faqe 12
Gazeta Nr.61 - prill 2009
Faqe 1
Faqe 2
Faqe 3
Faqe 4
Faqe 5
Faqe 6
Faqe 7
Faqe 8
Faqe 9
Faqe 10
Faqe 11
Faqe 12
Gazeta Nr.60 - shkurt 2009
Faqe 1
Faqe 2
Faqe 3
Faqe 4
Faqe 5
Faqe 6
Faqe 7
Faqe 8
Faqe 9
Faqe 10
Faqe 11
Faqe 12

Numri i shikuesve

SHIKONI TE GJITHE NUMRAT E VITIT 2009

DOLI NE QARKULLIM GAZETA

“Fterra jonė” Nr.65 – dhjetor 2009,

sponsorizuar nga Piro MALO

 

Nė kėtė numėr, midis tė tjerave do tė lexoni:

 

Ne nderojmė Fterrėn dhe Fterra na nderon ne

(Nga intervista e gazetarit Thoma Nika me profesor Muzafer Korkutin)

faqe 1

 

Nderim kujtimit tė njeriut tė mirė Sherif Dushės

Nga Ismet Elezi dhe Safet Memi

faqe 2,3

 

Doli nė qarkullim libri: SAKOS

faqe 3

 

FEVZI HASAN ZANI

“Bėju dikush, le emėr tė mirė tė keqen Nėna.”

nga Meliha Lohja (Shkurti)

f.4

 

Balja - Ikbale (Shabani) Bezhani.

nga Meliha Lohja (Shkurti)

f. 5

 

RRUGA E JETĖS SIME

F. 5

 

ME  FAMILJET  FTERIOTE,  ĒALLO    POGRADEC

nga Feksor Shkurti

f. 6, 7

 

Lojėrat e fėmijėrisė

nga Bardhyl Xhama

f. 8, 9

 

AJETI NA SHKRUAN NGA AMERIKA...

f. 9

 

SHKRIMTARI E PUBLICISTI BARDHYL XHAMA nderohet me diplomėn e mirėnjohjes

nga Murat Gecaj

f. 10

 

DOLI NĖ QARKULLIM ROMANI “MATURA E PAHARRUAR” E SHKRIMTARIT VULLNET MATO

f. 10

 

PAK NGA TĖ GJITHA

f. 11

 

KURIOZITETE – PĖR TĖ QESHUR

f. 12

 

NUMERATORI TELEFONIK I FTERIOTĖVE 2010

SHTOJCA 1,2,3,4

 

Rr. Tish Daija (ish Kom.Parisit) Ndertesa 1 hyrja 13 ap.2
Tel: +355 4 244 1014Cel 0692154981
Tirana, ALBANIA